Pokaz przedpremierowy Film „Dywizjon 303” w Kijowie

30 stycznia w kijowskim kinie „Kijów” miał miejsce pokaz przedpremierowy Film „Dywizjon 303”, który z dniem 31 stycznia wejdzie na ekrany kin na terenie całej Ukrainy.
Na kijowski pokaz, udział w którym wzięli Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny GB w Ukrainie Judith Gough oraz Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny RP w Ukrainie Jan Piekło, zawitali też aktorzy Anna Prus z Polski i John Kay Steel z Wielkiej Brytanii oraz scenarzysta i producent Jacek Samojłowicz.

Film „Dywizjon 303” to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.
W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.