Z pieszego przejścia granicznego w Medyce wprost do pociągu do Krakowa

Z pieszego przejścia granicznego w Medyce wprost do pociągu do Krakowa i Pragi, bez konieczności dojazdu do Przemyśla. Już wkrótce będzie to możliwe.

Czeski przewoźnik Leo Express rozwija skrzydła na polskim rynku. Ma już zezwolenie na uruchomienie kursów do granicy z Ukrainą, a przymierza się do tego, by kursować między Krakowem i Warszawą.

Starania firmy o urzędową zgodę na połączenie z Pragą trwały ponad dwa lata. Teraz Leo Express ma już pozwolenie na to, by trasa została wydłużona do granicy z Ukrainą.

– Możemy jechać z Pragi przez Kraków aż do granicy z Ukrainą. Ze względu to, że zezwolenie otrzymaliśmy już po opublikowaniu nowego rocznego rozkładu jazdy, musimy teraz poszukać możliwości w obowiązującym rozkładzie jazdy, tak abyśmy mogli płynnie przedłużyć trasę do Medyki –  wyjaśnia Juraj Andrejka, dyrektor zarządzający Leo Express na Polskę i Ukrainę.

Przewoźnik zapowiada, że za bilety na trasie Praga-Medyka trzeba będzie zapłacić między 50 a 150 zł, w zależności od obłożenia. Na trasie Katowice – Medyka ceny mają się rozpoczynać od 19 złotych.